روش هاي Backup گيري در سطح شبكه(بخش اول)

نويسنده : امير حسين شريفي ( Amirsh@sgnec.net )

ناشر : واحد اجراي مهندسي شبكه همكاران سيستم

تاريخ انتشار :چهارشنبه 15 شهریور 1385

 

مقدمه

همه ما مي دانيم كه مهمترين بخش يك سازمان IT ، «كارمندان» ، «داده» ها و «سيستم» هاي آن مجموعه مي باشد. حفاظت از داده ها و سيستم ها به دليل رشد روز افزون آنها در سازمان و پيچيدگي زير ساخت هاي آن، سخت و دشوار است.

يكي از مشكلات اساسي و ريسك هاي بزرگي كه اكثر سازمانهاي IT با آن مواجه هستند خطرات ناشي از، انهدام اطلاعات مي باشد. دلايل متعددي براي از بين رفتن اطلاعات وجود دارد از جمله باگ هاي موجود در نرم افزارها، ويروس ها، حذف هاي تصادفي، خرابي هارد ها و يا بلاياي طبيعي همچون آتش سوزي، سيل و … .

هر شركت IT داراي اموال و دارايي هاي اطلاعاتي مي باشد كه نياز به حفاظت از آنها بسيار مهم و حياتي است.

اين مقاله يك تحقيق عملي روي سيستم هاي Backup گيري در شبكه ها با اندازه هاي مختلف مي باشد كه نتايج آن در قالب يك مقاله در اختيار عموم قرار مي گيرد. در اين سند به نحوه گرفتن نسخه هاي پشتيبان (Backup ) از سيستم هاي اطلاعاتي و همچنين نحوه بازيابي آنها در صورت خرابي اطلاعات و تكنولوژي هاي مربوطه پرداخته شده است و  تا حد امكان سعي شده است كه راهكارهاي عملي براي شركت ها مختلف ارائه گردد و از بيان مسايل جزيي تكنولوژيكي پرهيز شده است.

 

تمامي سازمانها براي تداوم كسب و كار (Business Continuity ) خود نيازمند آنند كه يك فرآيند مديريتي  در سطح بالا براي آن داشته باشند. اين فرآيند شامل بسياري از راهكارهاي اساسي و استانداردي مي باشد كه براي مديريت خطرات و تهديداتي كه تجارت يك سازمان را با خطر مواجهه مي كند در نظر گرفته شده است. يكي از اين خطرات كه بسياري از سازمانها به خصوص آن دسته از سازمانهايي كه در زمينه IT فعاليت مي كنند را تهديد مي كند خطرات و بلايايي مي باشد كه اطلاعات آنها را با خطر از بين رفتن مواجه مي كند. اين وضعيت براي هر سازمان كوچك و بزرگي قابل تصور است.

براي اين منظور هر سازمان، نياز به روال ها و استاندارد هايي دارد كه بتواند در موارد تهديد و در هنگام از بين رفتن اطلاعات، در كمترين زمان ممكن آن را بازيابي كرده و سازمان را در روال عادي خود قرار دهد. اين فرايند بايد به گونه اي باشد كه سياست هاي امنيتي آن سازمان را در بر بگيرد.

براي مثال برخي تكنولوژي ها در اين زمينه مي توانند در كمتر از يك دقيقه اطلاعات از بين رفته را بازيابي كنند اما هزينه ناشي از پياده سازي و نگهداري آنها بسيار زياد مي باشد. براي اين منظور بايد يك حد متناسبي از تكنولوژي مورد نياز سازمان را با توجه به ارزش اطلاعات و هزينه Downtime سازمان در زمان بازيابي اطلاعات به دست آوريم.

براي نمونه، در صورتيكه اطلاعات بخش MIS يك شركت با مشكل مواجه شود ، بخش شبكه آن شركت با استفاده از تكنولوژي كه در حال حاضر استفاده مي كند ( براي مثال HP Autoloader ) در چه مدتي مي تواند اين اطلاعات را بازيابي كند ؟ آيا سيستم مورد اطميناني وجود دارد كه تضمين كند اطلاعات پشتيبان گرفته شده امكان بازيابي دارند؟ چه مدت زماني طول مي كشد تا اطلاعات بازيابي شود ؟ خسارت ناشي از اين وقفه براي سازمان به چه ميزان مي باشد؟ پاسخ به اين سوالات ما را در زمينه انتخاب نوع تكنولوژي مورد نياز براي اين منظور راهنمايي مي كند.

 

مشخصات يك سيستم ايده آل

سيستم ها و تكنولوژي هاي مختلفي براي گرفتن نسخه پشتيبان و بازيابي اطلاعات در شبكه وجود دارد كه هر كدام بنا بر خصايص و ويژگي هايي كه دارند كيفيت و هزينه خاص خود را دارند.

اما در كل براي يك سازمان IT  در حد متوسط به بالا (در ايران) ، يك سيستم گرفتن نسخ پشتيبان و بازيابي اطلاعات  خوب بايد خصوصيات زير را داشته باشد :

1-  امكان بازيابي اطلاعات در كمترين زمان ممكن را داشته باشد ( مطابق با خسارات مالي ناشي از يك ساعت وقفه كاري در بخش هاي مختلف)

2-  امكان نگهداشت نسخه هاي زماني مختلفي از داده ها وجود داشته باشد

3-  امكان ايجاد زمانبندي براي گرفتن نسخ پشتيبان طبق سياست هاي امنيتي (Security Policy ) سازمان وجود داشته باشد

4- امكان آرشيو كردن اطلاعات و نگهداري آنها در سايت (فضاي كاري) و بيرون از سايت  يا بيرون از فضاي كاري (off-site ) وجود داشته باشد

5- امكان گرفتن نسخه هاي پشتيبان بايد در كمترين زمان ممكن وجود داشته باشد به گونه اي كه بتوان از تمامي داده ها در زمان هاي غير كاري نسخه پشتيبان تهيه كرد

6- امكان گرفتن نسخه هاي پشتيبان از سيستم ها و برنامه هاي كاربردي مختلف ( Share هاي ويندوز، پايگاههاي داده اراكل ، SQL ، برنامه Exchange ، … )

7-امكان گرفتن نسخه پشتيبان از OS هاي مختلف ( ويندوز ، لينوكس)

8- امكان Backup گيري متمركز وجود داشته باشد

9- امكان Backup گيري خودكار وجود داشته باشد

 

تكنولوژي هاي Backup گيري از شبكه و بازيابي اطلاعات

تكنولوژي هاي مختلفي در اين زمينه وجود دارند. اين تكنولوژي ها در دو بخش قابل بررسي مي باشند :

1- سخت افزار مورد نياز براي پياده سازي زير ساختهاي Backup گيري و بازيابي آن

2- نرم افزاري كه اين زير ساخت سخت افزاري را مديريت كند.

 

در مقالات بعدی تكنولوژي های ذکر شده در بالا را به تفسیر شرح خواهیم داد . 

 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: