راهنماي تصويري و گام به گام نصب ویندوز ويستا

راهنماي تصويري و گام*به*گام نصب ویندوز ويستا


شاره :

نصب ويندوز ويستا يكي از داغ*ترين بحث*ها در ميان علاقمندان* تازه*هاي نرم*افزار است. شايد جديد بودن اين سيستم*عامل، شما را نيز دچار ترديدكند كه آيا قادر به نصب صحيح ويندوز ويستا هستيد؟
خبر خوش آن *است كه نصب ويستا از نصب ويندوز اكس*پي نيز ساده*تر است و با دنبال كردن توضيحات اين راهنما به راحتي قادريد ويستا را نصب كنيد. پس دي*وي*دي ويستا را تهيه كنيد تا نصب را شروع كنيم. براي شروع نصب دي*وي*دي ويستا را در درايو قرار دهيد و كامپيوتر را ريست كنيد تا در هنگام بوت شدن وارد محيط نصب ويستا شود. توجه كنيد كه نصب ويستا را از داخل ويندوز اكس پي انجام ندهيد؛ زيرا شايد باعث ايجاد خطاهايي در هنگام نصب شود كه براي يافتن دلا*يل آن مي توانيد به سايت مايكروسافت مراجعه كنيد. اگر پس از ريست كردن كامپيوتر نصب ويستا آغاز نشد و باز سيستم*عامل خودتان اجرا شد،مجددا كامپيوتر را ريست نماييد و در تنظيمات BIOS ترتيب بوت شدن را تغيير دهيد و اولين وسيله را درايو DVD انتخاب كنيد. براي وارد شدن به BIOS به محض ظاهر*شدن صفحه سياه در زمان روشن شدن كامپيوتر چندين بار دكمه Delete را فشار دهيد تا وارد صفحه بايوس شويد. اگر تا اين مرحله درست پيش رفته*ايد، در هنگام بوت شدن كامپيوتر صفحه ابتدايي ويستا را خواهيد ديد.

براي نصب ويستا سه انتخاب پيش رو داريد:

1 – تنها سيستم*عامل روي كامپيوتر، ويندوز ويستا باشد. يعني ويندوز اكس*پي يا هر سيستم*عامل ديگري كه داريد پاك كنيد و فقط از ويستا استفاده نماييد.

2 – سيستم*عامل كنوني خود را كه ويندوز اكس پي است، به ويندوز ويستا ارتقا دهيد. يعني ويندوز اكس پي شما با همان تنظيمات و نرم*افزار ها به ويندوز ويستا تبديل شود.

3 – سيستم*عامل اصلي خود را كه احتمالاً ويندوز اكس*پي است، نگه داريد و در كنار آن اقدام به نصب ويستا نماييد به طوري كه هر دوي آن*ها در دسترس باشند.

به شما توصيه مي*كنيم كه از روش سوم استفاده نماييد. هنوز همه ِنرم*افزارها با ويستا سازگار نشده*اند. بعضي از سخت*افزارهاي خاص نيز درايور مناسبي براي ويستا ندارند. بنابر اين اگر از كامپيوتر خود واقعاً استفاده مي*كنيد (يعني جز تماشاي فيلم، شنيدن موسيقي و چت، حداقل يك كار ديگر نيز انجام مي دهيد!) روش اول براي شما مناسب نيست. چون ممكن است چند روزي كارهاي شما متوقف شوند.

روش دوم نيز كاملاً غير*عملي است؛ مگر آن**كه نسخه اصلي ويندوز اكس پي روي كامپيوتر شما نصب باشد و نسخه اصلي ويندوز ويستا را با قيمت حدود چهارصد دلار از مايكروسافت خريده باشيد! اگر از نسخه*هاي ايراني ويستا! استفاده مي*كنيد، عمل ارتقا دادن باعث مشكلات فراواني در فعال كردن ويستا (ثبت ويستا در بانك اطلا*عاتي شركت مايكروسافت براي استفاده از آن و خدمات پشتيباني اين شركت) خواهد شد. نحوه نصب گزينه*هاي اول و سوم مشابهند و در اين راهنما به اين نوع نصب مي*پردازيم :183:

1-پس از بوت كامپيوتر صفحه ابتدايي نصب ويستا ظاهر مي*شود

2- در اين صفحه مي*توانيد زبان مورد نظر را انتخاب كنيد و نوع نمايش زمان و واحدها را انتخاب نماييد. توصيه مي*كنيم تمام اين سه گزينه را به حالت پيش*فرض خود رها كنيد. فعال كردن امكان تايپ فارسي، بحث ديگري است كه می توانید بعد از نصب كامل ويستا انجام دهید.3- لازم به ذكر است كه بعضي از دي*وي*دي*هاي موجود در بازار، تمامي نگارش*هاي مختلف ويندوز ويستا را در خود دارند كه بالاترين نوع آن نگارش Ultimate است. اگر در هنگام نصب به صفحه انتخاب نگارش ويستا برخورديد، نگارش Ultimate را انتخاب كنيد تا بتونيد از تمامي امكانات ويستا استفاده نماييد.

4- در اين مرحله هيچ شماره سريالي را وارد نكنيد (حتي اگر آن را از جايي پيدا كرده*ايد) و تيك بخش پايين شماره سريال را حذف نماييد تا پس از فعال كردن ويستا، به طور خودكار به اينترنت وصل نشود.

عکس بسیار بزرگ بوده به صورت اتوماتیک کوچیک شده است روی نوار زرد برای بزرگ شدن کلیک کنید

5- در اين بخش بايد انتخاب كنيد كه آيا مي خواهيد اكس*پي فعلي را به ويستا ارتقا دهيد يا يك نسخه تميز از ويستا را روي سيستم نصب كنيد. همان*طور كه توصيه كرديم، بهتر است نسخه تميز را نصب كنيد و از گزينه upgrade به هيچ*وجه استفاده نكنيد.

عکس بسیار بزرگ بوده به صورت اتوماتیک کوچیک شده است روی نوار زرد برای بزرگ شدن کلیک کنید

6- عمل كپي كردن فايل*ها ممكن است چند دقيقه طول بكشد؛ هر چند سرعت نصب ويستا، نسبت به ويندوز اكس*پي و ويندوزهاي قبلي بسيار سريع*تر شده است. بنابراين قبل از اين*كه خسته شويد، اين*كار به اتمام خواهد رسید. :84:


7- مراحل نصب ويستا، به ترتيب با ظاهر شدن علامت تيك سبز جلوي هر گزينه پيش مي*رود.

عکس بسیار بزرگ بوده به صورت اتوماتیک کوچیک شده است روی نوار زرد برای بزرگ شدن کلیک کنید

8- پس از اتمام مرحله نصب، كامپيوتر ريست مي*شود و پس از بالا آمدن، مراحل ادامه پيدا مي*كند.

عکس بسیار بزرگ بوده به صورت اتوماتیک کوچیک شده است روی نوار زرد برای بزرگ شدن کلیک کنید

9- پس از مدتي پنجره فوق ظاهر خواهد شد.

10- مشاهده مي*كنيد كه نصب در حال اتمام است

عکس بسیار بزرگ بوده به صورت اتوماتیک کوچیک شده است روی نوار زرد برای بزرگ شدن کلیک کنید

11- در اين مرحله يك نام كاربري و رمز عبور مناسب انتخاب كنيد تا پس از نصب، بدون رمز عبور دسترسي به كامپيوتر شما امكان*پذير نباشد. براي انتخاب رمز عبور بهتر است موارد امنيتي را رعايت نماييد و رمز عبور را تركيبي از حروف بزرگ و كوچك و علايم انتخاب كنيد.

12- پس از وارد كردن اطلاعات لازم، دكمه Next را بزنيد.

13- براي كامپيوتر خود بايد يك نام انتخاب كنيد تا در شبكه قابل شناسايي باشد. همچنين يك عكس پس*زمينه زيبا انتخاب كنيد تا همه متوجه شوند سيستم*عامل شما ويستا است! البته اين*كار را مي*توانيد از طريق Control Panelنيز انجام دهيد.

14-در اين مرحله ويستا مي*خواهد به اينترنت وصل شود تا آخرين بروزرساني*ها را روي كامپيوتر نصب كند. توصيه اكيد مي*كنيم كه از اين امكان به هيچ*وجه استفاده نكنيد؛ مگر آن*كه ويستا را از مايكروسافت خريده باشيد

عکس بسیار بزرگ بوده به صورت اتوماتیک کوچیک شده است روی نوار زرد برای بزرگ شدن کلیک کنید

15- اكنون زمان و تاريخ را وارد كنيد وNext را بزنيد.16- تنظيمات تمام شده است. پس دكمه Next را بزنيد تا وارد ويندوز ويستا شويد!17- حال بايد چند دقيقه ديگر نيز صبر كنيد تا آخرين تنظيمات ويستا كامل شود.

18-ممكن است صفحه چند بار تغيير كند تا صفحه ورود ظاهر شود.

19-حال رمز عبوري را تايپ كنيد كه قبلاً در هنگام نصب انتخاب كرده*ايد.


20-حال بايد ويندوز ويستا را ببنيد.پس از اتمام نصب، براي اكتيو كردن ويستاي ايراني خود! به توضيحات داخل DVD توجه فرماييد. :246:

__________________

پروژه های دانشگاهی – www.bitasoft.ir

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: